NAN OptiPro 3 – do czego służy i jak je przygotować?

NAN OptiPro 3 – do czego służy i jak je przygotować?

Mleko matki przez kilkanaście pierwszych miesięcy życia dziecka stanowi jego podstawowy pokarm, dostarczający mu wszelkiego rodzaju składników odżywczych oraz witamin i minerałów, które mają za zadanie ochronić je przed rozmaitymi chorobami. Nadchodzi jednak moment, kiedy będziemy chcieli odstawić dziecko od piersi – zazwyczaj po 1 roku jego życia. Wtedy musimy znaleźć środek, który zastąpi mu nie tylko samą pierś, ale i wszystkie pozytywy płynące z pobieranego z niej pokarmu. Doskonałym środkiem tego typu jest mleko modyfikowane NAN OptiPro 3.

Kiedy sięgnąć po NAN OptiPro 3?

NAN OptiPro 3 to mleko modyfikowane, które ma za zadanie jak najbardziej imitować pokarm matki, sprawiając, że dzięki niemu dziecko zostanie wyposażone we wszystkie witaminy, minerały i składniki odżywcze, które pozyskałoby w naturalny sposób. Sięga się po nie nie tylko w wyżej wspomnianym przypadku, a zatem po odstawieniu od piersi, ale i w jego trakcie. W tym drugim przypadku nie można go traktować jako kompletny zamiennik, ale raczej jako suplement, którego działanie trzeba wprowadzać stopniowo. NAN OptiPro 3 stanowi też ulgę dla matek przemęczonych karmieniem własnych dzieci, albo niezdolnych do produkowania właściwej ilości mleka koniecznej do zaspokojenia potrzeb dziecka. To, jak każdy rodzic wie, potrafi być naprawdę wybredne, nie zawsze wtedy, gdy ma to swoje logiczne uzasadnienie.

Sposób przygotowania mleka modyfikowanego

Choć mleko modyfikowane NAN OptiPro 3 nie wymaga gotowania, sposób jego przygotowania bierze pod uwagę wszelkie zasady mające na uwadze kontakt z najmniejszym człowiekiem. Oto, co musimy zrobić, by sprawić, żeby było gotowe do podania:

  • dezynfekujemy ręce, butelkę i smoczek – nie możemy sobie pozwolić na obecność zarazków;
  • wygotowujemy butelkę i smoczek (po ich uprzednim umyciu), co najmniej przez 5 minut;
  • gotujemy wodę, a następnie studzimy ją do temperatury 37 stopni;
  • do wody dodajemy mleko modyfikowane w ilości odpowiadającej tabelce widocznej na opakowaniu – koniecznie przy użyciu łyżeczki-miarki dołączonej do zestawu
  • dokładnie mieszamy, aż całkowicie się rozpuści – będzie już gotowe do podania

Zanim podamy naszemu dziecku mleku musimy upewnić się, jaką jego ilość jest ono w stanie zjeść. W przypadku niepewności, zawsze możemy skonsultować to z lekarzem-specjalistą.

Podsumowanie

Mleko modyfikowane NAN OptiPro 3 stanowi świetną opcję dla karmiących matek, które albo chcą powoli oduczać swoje dziecko ssania piersi, albo też są zbyt przemęczone byciem “dawczynią” i chcą od czasu do czasu od tego odpocząć. Warto się nim zainteresować – zwłaszcza, że powstało ono z myślą właśnie o tym.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com